Kaip sužinoti savo akinių dydį?

Žinoti tinkamą savo akinių dydį, ypač perkant akinius internetu, yra itin svarbu. Bet ar žinojote, kad ištiesų tai padaryti labai paprasta? Įdomu yra tai, kad daugumai žmonių tinka M dydžio akinių rėmeliai ir saulės akiniai. Tad tikėtina, kad M dydžio akinių modelis tiks ir Jums.

Norėdami būti tikri dėl savo akinių dydžio, galite pasinaudoti vienu iš šių būdų: 

Kaip patikrinti koks yra mano turimų akinių dydis

Norint sužinoti savo akinių dydį, pasiimkite Jums patogiausius turimus akinius, atidžiai apžiūrėkite vidines akinių kojelių puses, ieškokite trijų skaitmenų kombinacijos, kuri atrodys maždaug taip: 51□19 144.

Šie skaičiai, žiūrint iš kairės į dešinę, reiškia: akinių lęšio plotis, tarpo tarp akinių lęšių (tarpnosės) plotis, akinių kojelių ilgis. Kartais galite rasti ir ketvirtą skaičių, kuris reiškia akinių lęšių aukštį. Visi šie dydžiai nurodyti milimetrais.

Akinių lęšio plotis
Tai kiekvieno akinių lęšio plotis plačiausioje vietoje, dažniausiai jis yra nuo 40 iki 60 milimetrų.
Tarpnosės plotis
Tai yra atstumas tarp dviejų akinių lęšių. Tai vieta, kuri priglunda prie Jūsų nosies, šis dydis dažniausiai yra nuo 14 mm iki 24 mm.
Kojelės ilgis
Tai yra Jūsų akinių kojelės ilgis nuo varžtelių iki pat lenkimo pabaigos, esančios už Jūsų ausies. Dažniausiai ilgis yra 120–150 mm.
Lęšių aukštis
Tai vertikalus Jūsų akinių lęšių aukštis plačiausioje lęšio vietoje. Šis matmuo yra svarbus pritaikant bifokalinius arba progresinius akinių lęšius.

 

Kai kuriais atvejais Jums bus reikalingas bendras akinių plotis.

Šis matmuo nėra pažymėtas ant Jūsų akinių kojelių. Norėdami jį sužinoti, su liniuote išmatuokite priekinę akinių dalį.

 

Akinių matmenų konvertavimas į akinių dydį

Kai jau žinosite savo turimų akinių išmatavimus, juos lengvai galėsite konvertuoti į mažą, vidutinį ir didelį akinių dydžius. Norėdami tai padaryti, tiesiog sudėkite matmenis lęšių plotį + tarpnosės plotį.
Pavyzdžiui, jei išmatavimai yra 51□19 144, sudėjus lęšio plotį 51 ir tarpnosės plotį 19, gauname 70. Toliau pateiktoje lentelėje matome, kad dydis yra vidutinis (M).

Convert measurements to size
<66 XS
66-68 S
69-71 M
72-74 L
>74 XL

 

ℹ️ Akinių dydį rasite prie visų akinių rėmelių ir saulės akinių, esančių Dr. Lensor asortimente, kad galėtumėte juos paprastai palyginti su savo turimais. Atkreipiame dėmesį, kad jei dydžiai skiriasi 1 mm, jie visvien Jums puikiai tiks – skirtumo nepajusite.

Kaip nustatyti akinių dydį su kortele

Įdomus faktas yra tai, kad standartinės plastikinės lojalumo ar mokėjimo kortelės aukštis yra maždaug toks pats, kaip vidutinio akinių lęšių plotis! Žemiau pateikiame instrukcijas, kaip nustatyti akinių dydį naudojant plastikinę lojalumo ar mokėjimo kortelę, ją naudojant kaip matavimo įrankį.

 

  • Paimkite bet kokią plastikinę lojalumo ar mokėjimo kortelę,
  • Atsistokite prieš veidrodį arba žiūrėkite į savo išmanųjų telefoną, įsijungę priekinę kamerą. Priglauskite kortelę, kaip parodyta paveikslėlyje, prie nosies ir po akimi,
  • Jei kortelės kraštas tęsiasi toliau nei yra Jūsų akies kraštas, Jūsų dydis yra mažas (S),
  • Jei kortelės kraštas baigiasi ties išoriniu akies kraštu, Jūsų dydis yra vidutinis (M),
  • Jei kortelės kraštas baigiasi prieš išorinį akies kraštą, Jūsų dydis yra didelis (L).

 

Į krepšelį