DUK apie akinių receptą

Ką reiškia skaičiai ir raidės mano akinių recepte? 

OD = dešinė akis.
OS = kairė akis.
SPH = sfera, dioptrijų stiprumas trumparegystei arba toliaregystei koreguoti.
CYL = cilindras, skirtas astigmatizmo korekcijai, jis taip pat nurodomas dioptrijomis, kartu su ašies parametru.
PD = atstumas tarp akių vyzdžių. Žymimas milimetrais.
AX = ašis, kuri nurodo cilindro kryptį laipsniais. Šis parametras svarbus koreguojant astigmatizmą, ašies intervalas yra nuo 0 iki 180 laipsnių.

Ką reiškia „atstumas tarp vyzdžių“ (PD)?

PD yra atstumas tarp Jūsų vyzdžių centrų. Tai yra vienas svarbiausių parametrų, norint tiksliai pagaminti korekcinius akinius. Vidutinis suaugusiųjų atstumas tarp vyzdžių gali svyruoti 54-74 mm, vaikų - 43-58 mm. Akinių lęšių centrai turi sutapti su Jūsų vyzdžiais. Tai itin svarbu, jei Jūsų dioptrijos yra didesnės ar norite korekcinių akinių su progresiniais akinių lęšiais, turite aukštą korekcijos laipsnį ar pažengusį akinių receptą. PD atstumas kiekvienai akiai yra ypatingai svarbus matmuo, gaminant progresinius akinius. Tokiu atveju vidurkio skaičiuoti galima, būtina išmatuoti atstumus nuo kiekvienos akies atskirai.

Ar galiu Jums atsiųsti savo akinių receptą? 

Jei Jums kyla nesklandumų skaitant savo akinų receptą, yra sunku įskaityti regėjimo specialisto rašyseną, mes galime Jums padėti. Jums tereikia pasirinkti patogiausią būdą: pirkimo metu galite įkelti recepto nuotrauką mūsų interneto svetainėje arba galite atsiųsti savo akinių receptą el. paštu info@lensor.lt. Siųsdami savo korekcinių akinių receptą būtinai nurodykite ir savo vardą bei pavardę, el. pašto adresą, kuriuo registravotės svetainėje ir užsakymo numerį, kad receptą galėtume susieti su Jūsų užsakymu.

Ar mano kontaktinių lęšių receptas yra tinkamas korekciniams akiniams įsigyti? 

Deja, bet ne. Kontaktiniai lęšiai veikia šiek tiek kitaip, nei korekciniai akiniai – visa tai paprasčiausiai dėl to, kad kontaktiniai lęšiai tiesiogiai liečiasi su akimis, tuo tarpu korekciniai akiniai yra prieš akis. Nors receptai gali atrodyti labai panašūs, vis dėlto jie šiek tiek skirsis. Tad tam, kad su akiniais jaustumėtės patogiai, reikalingas receptas, išrašytas konkrečiai korekciniams akiniams.

Ar kas nors patikrina mano užsakymą, ar visi suvesti duomenys yra teisingi? 

Mūsų komanda labai atidžiai peržiūri kiekvieną korekcinių akinių užsakymą. Jei pastebėsime ką nors neįprasto ar neteisingo, būtinai su Jumis susisieksime el. paštu arba telefonu informacijos patikslinimui. Primename, kad kiekvieno akinių nešiotojo receptai yra skirtingi, tad smulkių klaidų galime nepastebėti ir mes, tad pildydami užsakymą, jei tik turite galimybę, įkelkite savo turimo akinių recepto kopiją arba atsiųskite ją mums el. paštu info@lensor.lt.

Koks yra mano recepto galiojimo laikas? 

Mes rekomenduojame, kad Jūsų receptas būtų išrašytas ne seniau nei prieš vienerius metus. Regėjimo patikrinimo reguliarumas gali skirtis priklausomai nuo Jūsų sveikatos būklės ir amžiaus.

Kodėl svarbu žinoti savo PD? 

Atstumas tarp vyzdžių (PD) yra vienas pagrindinių matmenų, gaminant korekcinius akinius. Nešiojant akinius su netinkamu PD, ilgainiui Jūs jausite diskomfortą ir įtampą akyse. Šis parametras yra ypač svarbus, jei Jūsų dioptrijos yra sudėtingos ar turite asimetriją tarp vyzdžių (skirtingi atstumai tarp „kairė akis-nosis“ ir „dešinė akis-nosis“).

Ką daryti, jei man reikalingi lęšiai yra didesnių dioptrijų nei nurodyta perkant korekcinius akinius?

Kiekvieno žmogaus regėjimo korekcija yra individuali, pagal būtent jam skirtą akinių receptą. Dr.Lensor siūlo itin paprastą būdą įsigyti naujus korekcinius akinius, į kurių kainą įskaičiuota viskas: išsirinkti rėmeliai, 1.5 indekso neploninti plastikiniai akinių lęšiai su daugiasluoksne HMC danga (dioptr. nuo -6,0 iki +6,0) ir akinių gamyba. Jeigu Jūsų akinių receptas yra sudėtingesnis arba norite kito tipo akinių lęšių, siūlome akinių rėmelius ir akinių lęšius į pirkinių krepšelį įsidėti atskirai. Jei abejojate ir turite klausimų, kaip pateikti tokį užsakymą, susisiekite su mūsų komanda - Dr.Lensor mielai Jums padės ir suras geriausią sprendimą, atitinkantį Jūsų korekcinių akinių receptą.

Į krepšelį