Kaip išsirinkti akinius?

Dr.Lensor akinių asortimente rasite populiariasių prekinių ženklų, įvairių tipų bei stilių akinių rėmelių bei saulės akinių. Būkite šiuolaikiški ir nepermokėkite! Akiniai turi ne tik koreguoti regėjimą, bet ir būti stilinga įvaizdžio dalis. Norime padėti Jums išsirinkti tinkamiausius akinius, todėl paruošėme keletą patarimų, kurie tikimės padės išsirinkti akinių rėmelius ar akinius nuo saulės.

Ar žinote savo veido formą? 

Mūsų specialistai pataria,kaip atpažinti savo veido formą ir kokius akinius pasirinkti: 

Jei turite ovalų veidą, tuomet Jums pasisekė, nes Jums tiks dauguma akinių rėmelių, liks išsirinkti labiausiai patinkantį! Ovalios formos veidai yra universalūs, harmoningi ir grakščiai siaurėjantys link smakro su švelniai išlenkta žandikaulio linija. Jūsų veidą tikriausiai galima apibūdinti kaip ilgą, o ne platų, su paryškinta kakta ir matomais skruostikauliais.

MŪSŲ PATARIMAS. Jums tiks dauguma akinių tipų, nes simetriška veido forma sukuria neutralų foną. Galite eksperimentuoti su apvaliais, stačiakampiais ar kvadratiniais rėmeliais. Be to, galite pabandyti ir labai didelius (oversize) rėmelius. Jums rekomenduojame vengti mažų akinių.

 

Kvadratinis veidas proporcingas per ilgį ir plotį, su išraiškinga žandikaulio linija, skruostikauliais bei gana aukšta kakta.

MŪSŲ PATARIMAS. Norėdami subalansuoti veido formą ir padaryti jį ovalesnį, rinkitės ovalius, apvalius akinius arba "katės" formos (moterims) rėmelius. Atkreipkite dėmesį ir į modelius su dekoruotais kampais - tai pridės veidui dailumo ir minkštumo, sušvelnins veido kampuotumą bei vizualiai jį pailgins.

 

Apvalus veidas išsiskiria tuo, kad jo aukštis ir plotis yra beveik vienodi, ryškiausias bruožas – pilnesni žandai.

MŪSŲ PATARIMAS. Renkantis akinius, atkreipkite dėmesį į ovalius ar stačiakampio formos rėmelius, kurie ne tik vizualiai prailgins veidą, bet ir atitrauks dėmesį nuo veido apvalumo. Moterims „katės akių“ formos rėmelis šiame kontekste atrodys puikiai, o vyrams rekomenduojame stačiakampius ar kvadratinius akinių rėmelius ar saulės akinius.

 

Trikampis veidas pamažu platėja nuo kaktos iki smakro, todėl tokios veido formos vyrams ir moterims rekomenduojame rinktis simetriškai ovalius, berėmius ar kvadrato formos rėmelius su apvaliais kraštais, kurie puikiai pakoreguos veido proporcijas.

MŪSŲ PATARIMAS. Pabandykite modelius, kurių rėmeliai yra masyvūs, ryškių spalvų arba nestandartinių formų –  tokiu būdu paryškinsite viršutinę veido dalį. Venkite drugelio formos rėmelių, jie nesukurs taisyklingų veido proporcijų. 

 

Jei turite aukštą kaktą, ryškius skruostikaulius, o veidas susiaurėja iki pastebimai smailaus smakro, greičiausiai turite širdies formos veidą.

MŪSŲ PATARIMAS. Rekomenduojame paryškinti aukštus skruostikaulius plonesniais rėmeliais, kurie yra šiek tiek platesni už kaktą. Norėdami subalansuoti veido formą, galite išbandyti kvadratinius, stačiakampius ar apvalius akinius. Venkite sunkių ir didelių rėmelių bei rėmelių su daugybe dizaino elementų. Tikslas yra atkreipti dėmesį į viršutinę veido dalį ir suteikti veido pločio pusiausvyrą.

Kiti naudingi patarimai

  • Rėmelio dydis turėtų būti proporcingas veidui: per didelis sukels optinį iškraipymą, per mažas rėmelis apribos periferinį matymą;
  • Nerašyta taisyklė: Jūsų veido tipui priešingi rėmeliai geriausiai išryškins geriausias Jūsų veido savybes;
  • Šiltam veido atspalvio tonui rekomenduojame auksinės, bronzos ar rožinio aukso spalvos rėmelius, tuo tarpu šalto tono veidui labiau tiks sidabro ar juodo sidabro akinių rėmelis. Veidui, pasižyminčiu neutraliu atspalvio tonu, tiks tiek šilti, tiek šalti atspalviai;
  • jeigu Jūsų akys žalios, atkreipkite dėmesį į violetinės, oranžinės, žalios ar tamsiai raudonos spalvos rėmelius. Rudų akių savininkams labiausiai turėtų tikti kavos, raudonos, juodai raudonos ir violetinės spalvos rėmeliai, o turint mėlynas ar pilkas akis, rekomenduojame pirmenybę teikti tamsiai mėlynos, rudos ir plieno spalvos rėmeliams;
  • Plonos kojelės be dekoracijų trumpą veidą daro ilgesniu. Iš kitos pusės, jeigu Jūsų veidas ilgesnis (ypač ovalo ar trikampio formos), plačios akinių kojelės su dekoracijomis bei spalvos kontrastas bus geras pasirinkimas;
  • Jeigu Jūsų paakiai tamsūs, pilnas vidutinio storumo rėmelis suteiks šviesumo pojūtį. Venkite berėmių, valo tipo ar labai storų ir didelių, juodų rėmelių;
  • Norint atrodyti šiek tiek jauniau, pabandykite rėmelius kiek pakeltu viršutiniu kampu – tai gali būti „katės akių“ ar kitos modernios formos modeliai. Venkite formų, kurios lyg temptų veidą žemyn, taip tik išryškės raukšlės;