Priežiūros priemonės / Saulės akiniai

Saulės akiniai

Kaip išsirinkti gerus saulės akinius?

Iš pirmo žvilgsnio, svarbiausia stilius, tačiau renkantis akinius nuo saulės būtina atsižvelgti ir į kitus svarbius niuansus. Saulės akiniai ne tik pakeičia jūsų išvaizdą, bet ir turi įtakos sveikatai. Su gerais saulės akiniais jūs ne tik išvengsite raukšlelių aplink akis, bet ir apsaugosite akis nuo kenksmingų UV spindulių.

Kaip apsaugoti akis nuo kenksmingų UV spindulių?

Saulė spinduliuoja UV spindulius, kurių negalima pamatyti ar pajusti. Mažomis dozėmis jie padeda organizmui gaminti vitaminą D, tačiau per daug UV spindulių sukelia odos nudegimus ar net odos vėžį. UV spinduliai gali pažeisti ir akis.

Prieš įsigydami naują akinių nuo saulės porą, įsitikinkite, kad jie apsaugo nuo UVA ir UVB spindulių. Ši informacija nurodoma ant akinių etikečių arba lipdukų. Jeigu tokios informacijos ant akinių nėra, nepirkite jų. UV spinduliai gali sukelti kataraktą, pažeisti rageną ar kitaip pakenkti akims.

Poliarizuoti akinių lęšiai

Poliarizuoti akinių lęšiai sumažina atspindžius nuo sniego, vandens, būnant paplūdimyje ir labai patogūs vairuojant. Poliarizavimas pats savaime neapsaugo nuo UV spindulių, tad įsitikinkite, kad akiniai ne tik poliarizuoti, bet ir turi gerą apsaugą. Dauguma žmonių geriau jaučiasi ir mato su poliarizuotais akiniais, tačiau su jais sunkiau matyti vaizdą telefonų ar kompiuterių ekranuose.

Saulės akinių lęšių spalva

Tai, kad akinių lęšiai dažniausiai būna juodi, nereiškia, kad jie geriausiai apsaugo nuo UV spindulių. Akies vyzdys kontroliuoja kiek šviesos patenka į akį. Nešiojant tamsius akinius, vyzdys prasiplečia, kad patektų daugiau šviesos. Jeigu akiniai neturi tinkamos apsaugos, nešiojant juos į jūsų akis pateks dar daugiau žalingų UV spindulių.

Saulės akinių lęšiai

Saulės akinių lęšiai gali būti stikliniai, plastikiniai arba pagaminti iš polikarbonato. Nesvarbu, iš ko jie pagaminti, svarbu, kad jie turėtų UV apsaugą. Jeigu perkate akinius nespecializuotoje parduotuvėje, didesnė tikimybė, kad jie nebus kokybiški ir neturės pakankamos apsaugos. Internetinėje parduotuvėje Lensor.lt jūs galite įsigyti kokybiškus saulės akinius su apsauga nuo UV spindulių už gerą kainą.