Priežiūros priemonės / Kontaktinių lęšių tirpalai

Kaip rūpintis kontaktiniais lęšiais: valomieji tirpalai

Labai svarbu rūpintis savo kontaktiniais lęšiais, nes to nedarant gali kilti pavojus jūsų sveikatai. Lensor.lt parduodami valomieji tirpalai padės jums teisingai ir nesudėtingai prižiūrėti minkštus kontaktinius lęšius.

Kontaktinių lęšių priežiūros pagrindai: valymas, skalavimas ir dezinfekavimas

  1. Prieš įsidedant/išsiimant kontaktinius lęšius būtinai nusiplaukite rankas, kad nešvarumai nuo jų nepatektų ant kontaktinių lęšių ir nesukeltų akių infekcijų. Venkite drėkinančių muilų, jie nelabai tinkami kontaktinių lęšių nešiotojams. Nusišluostykite rankas.
  2. Išsiimkite vieną lęšį ir nuvalykite jį valomuoju tirpalu. Valymas pašalina per dieną ant lęšio susikaupusias nuosėdas, kosmetiką ir kt. Valant rekomenduojama patrinti kontaktinį lęšį su keliais lašais tirpalo iš abiejų pusių po 15 sekundžių.
  3. Nuskalaukite kontaktinį lęšį, kad pašalintumėte likusius nešvarumus (būtinai vadovaukitės valomojo tirpalo instrukcijoje nurodyta skalavimo trukme, nes skalavimas yra labai svarbus žingsnis)
  4. Įdėkite lęšį į švarų kontaktinių lęšių dėkliuką ir užpildykite jį šviežiu tirpalu (nepilkite ant prieš tai naudoto likusio tirpalo). Dezinfekavimas naikina mikroorganizmus, susikaupusius ant kontaktinių lęšių. Dezinfekcijos laikas priklauso nuo tirpalo – skaitykite tirpalo instrukciją.
  5. Pakartokite 2-4 žingsnius su kitu lęšiu.

Po valymo, skalavimo ir dezinfekavimo

Baltymai. Priklausomai nuo kontaktinių lęšių tipo ir nuo jūsų akies ypatybių, jums gali reikėti kartais nuvalyti baltymus nuo kontaktinių lęšių. Kasdienis valymas neišnaikina visų baltymų nuo kontaktinių lęšių, tad galite pradėti jaustis nekomfortiškai. Kuo ilgiau nešiojate tuos pačius kontaktinius lęšius, tuo didesnė tikimybė, kad jums reikia specialaus baltymų valiklio. Tokie valikliai turi savo sudėtyje vandenilio peroksido ir juose labai svarbu laikyti lęšius ne trumpiau nei 6 valandas arba kaip nurodyta instrukcijoje. Kitu atveju vandenilio peroksidas nebus suiręs ir gali pakenkti jūsų akiai. Lensor.lt galite įsigyti baltymų valomajį tirpalą Aosept.

Akių jautrumas ir alergijos

Išskirtiniais atvejais tam tikras valomasis tirpalas gali jums netikti arba sukelti alergiją dėl savo sudėtyje turimų cheminių medžiagų. Šiuo atveju rekomenduojame naudoti valomuosius tirpalus be konservantų, pvz., Biotrue.