Į pradžią / Kaip išsiimti kontaktinius lęšius

Kaip išsiimti kontaktinius lęšius

  1. Gerai nusiplaukite rankas naudodami skystą muilą. Bekvapis skystas muilas tiks labiau, nes yra buteliukuose, kurie daug geriau apsaugo nuo neigiamo aplinkos poveikio t.y. užteršimo bakerijomis.
  2. Nusausinkite rankas rankšluosčiu (pastaba – rankšluostis neturėtų būti medvilninis, kad nepaliktų smulkių pūkelių).
  3. Prieš išsiimant kontaktinius lęšius įsilašinkite į akis keletą tirpalo lašiukų. Tokiu būdu bus palengvintas jų išėmimas.
  4. Nepamirškite įsitikinti, jog lęšis vis dar yra akies centre: uždenkite vieną akį ir pažiūrėkite ar atmerktos akies vaizdas nesilieja ir yra aiškus. Jei taip nėra – reiškia lęšis bus pasislinkęs ant akies baltymo. Tokiu atveju užsimerkite, pirštu apčiupinėkite akį ir užčiuopkite pasislinkusį kontaktinį lęšį. Tuomet pažiūrėkite priešinga kryptimi ir užsimerkę atsargiai stumkite kontaktinį lęšį link akies obuolio, kurį dengia apatinis vokas.
  5. Jei atmerktos akies vaizdas nesilieja ir yra aiškus, nukreipkite žvilgsnį į viršų, o dešinės (jei esate kairiarankis – kairės) rankos didžiuoju pirštu atitraukite apatinį akies voką.
  6. Tuomet smiliu nukreipkite lęšį nuo akies vidurio iki akies obuolio apačios.
  7. Galite suimti lęšiuką pirštais ir ištraukti iš akies.

Visą kontaktinių lęšių išsiėmimo procesą paprastai ir aiškiai parodo šis ACUVUE® video įrašas:

Dingo lęšis akyje

Nusiraminkite. Linzė negali dingti akyje. Greičiausiai ji bus nuslydusi į akies obuolio apačią. Jei ten jos nėra, reiškia ji iškrito (galite jos neieškoti, nes ji jau bus netinkama tolesniam naudojimui). Taip pat lęšiuką galite pamesti besiprausiant duše ar trinant akį.

Tam, kad įsitikintumėte, kad jos nebėra jūsų akyje galite atlikti akių gimnastikos pratimų: žiūrėkite į kairę, tada į dešinę, virsų, apačią. Atlikite tai keletą kartų. Jei nejaučiate jokio diskomforto, reiškia linzės nebėra akyje.


Taip pat skaitykite: