Į pradžią / Kaip įsidėti kontaktinius lęšius

Kaip įsidėti kontaktinius lęšius

 1. Visų pirma, prieš įsidedant lęšius gerai nusiplaukite rankas su skystu muilu. Bekvapis skystas muilas šiuo atveju tinka labiau, nes yra daug geriau apsaugotas nuo neigiamo aplinkos poveikio t.y. užteršimo bakerijomis.
 2. Tuomet nusausinkite rankas rankšluosčiu. Rankšluostis neturėtų būti medvilninis, kad nepaliktų ant lęšių smulkių pūkelių.
 3. Praskalaukite lęšius specialiai jiems skirtame tirpale. Niekada nenaudokite vandens iš čiaupo ar geriamo vandens iš parduotuvės. Šiam tikslui yra skirti specialūs tirpalai ir skysčiai, užtikrinantys aukščiausio lygio higieną.
 4. Apžiūrėkite lęšiuką ar nėra įbrėžimų.
 5. Paėmę kontaktinį lęšį, padėkite jį ant smiliaus galiuko ir įsitikinkite, kad jis nėra išvirkščias (lęšio kraštai turi būti nukreipti į viršų, o ne į išorę). Kitu atveju įdėjimas gali būti skausmingas ir neveiksmingas. Alternatyvus būdas patikrinti - tiesiog padėkite lęšį ant smiliaus galiuko ir, žiūrėdami į lęšį, suraskite skaičius 123. Šie skaičiai rodo ar lęšis yra teisinga puse. Jei matote atverstą 123 vaizdą, lęšis yra išvirkščias. Paaiškinantis ACUVUE® video
 6. Akimi į kurią dėsite lęšį, žiūrėkite tiesiai į priekį ir tuo pat metu didžiuoju tos pačios rankos pirštu atitraukite apatinį akies voką.
 7. Kitos rankos smiliumi pakelkite viršutinį akies voką ir nukreipkite žvilgsnį į viršų.
 8. Atsargiai, neskubėdami įdėkite lęšiuką ant apatinės akies obuolio dalies.
 9. Paleiskite abu akies vokus.
 10. Nukreipkite žvilgsnį į apačią, užsimerkite keletui sekundžių ir 3 - 6 kartus pamirksėkite, kad įsitikintumėte, kad lęsiukas yra jūsų akies viduryje.
 11. Tuos pačius veiksmus pakartokite kitai akiai.

Visą kontaktinių lęšių įsidėjimo procesą paprastai ir aiškiai parodo šis ACUVUE® video įrašas:

Ką daryti jei negaliu įdėti lęšių

Nepanikuokite. Pirmą kartą dedant linzes visada yra nelengva, nes neturite tam įgūdžių. Laikui bėgant įgusite tai atlikti ir įsidėsite tikrai lengvai ir greitai. Patikrinkite ar linzė nėra persisukusi į kitą pusę (atvirkščiai). Nepamirškite, kad jos turi būti gerai sudrėkintos tirpalu, nes kitaip gali išdžiūti ir prilipti prie pirštų.

Jei niekaip nepavyksta patiems įsidėti kontaktinių lęšių, kreipkitės į artimiausią „Vision Express“ optikos saloną.

Ką daryti jei kontaktinis lęšis pasislinko

Nesijaudinkite. Kontaktiniai lęšiai negali pasislinkti taip tolį, kad jų nepasiektumėte. Apsiraminkite ir užsimerkite. Tuomet pirštu apčiupinėkite akį ir užčiuopkite pasislinkusį kontaktinį lęšį. Pažiūrėkite priešinga kryptimi ir likdami užsimerkę atsargiai stumkite kontaktinį lęšį link akies obuolio, kurį dengia apatinis vokas.

Ką daryti jei įsidėjus kontaktinį lęšį jaučiamas dirginimas

Tokiu atveju būtina išsiimti kontaktinius lęšius ir juos praskalauti specialiame tirpale. Be to, prasiplaukite akis, ir pakartokite lęšių įsidėjimo procesą nuo pradžių.


Taip pat skaitykite: